Deska tarasowa i domki
Just another WordPress site

PROWADZENIE PRZEWODÓW

Posted in Uncategorized  by admin
September 16th, 2019

Przy układaniu przewodów należy zwracać uwagę, aby kondensat, który powstaje w przewodach parowych, płynął w miarę możności w tym samym kierunku co i para. Poziome przewody parowe należy zatem układać zawsze ze spadkiem zgodnym z kierunkiem przepływu pary. W przewodach wznoszących się nie można uniknąć tego aby kondensat nie płynął w kierunku przeciwnym niż para dlatego też główne przewody poziome powinny być odwodnione przed odgałęzieniem pionów wznoszących.
Para z kotła płynie pionem wznośnym o dużej średnicy na strych, gdzie zostaje rozdzielona i doprowadzona w dół do grzejników pionami opadowymi F1. Kondensat prowadzi się drugą częścią pionu opadowego F2 do piwnicy i doprowadza się do kotła przewodem zbiorczym S. Poziom wody znajduje się na wysokości b wyżej od poziomu wody w kotle o odcinek ab, przy czym odcinek ab odpowiada ciśnieniu w kotle wyrażonemu w metrach słupa wody. Połączenie przewodu kondensatu z atmosferą jest zapewnione za pomocą rury oznaczonej przez c. Otwór tej rury powinien być skierowany do dołu, aby cząstki brudu nie mogły przezeń wpadać do przewodu. Miejsce odpowietrzenia c powinno leżeć o ok. 300 mm wyżej od punktu b .
Para rozprowadzana jest w piwnicy, a zgodnie z poprzednimi uwagami, przewody rozdzielcze układa się ze spadkiem w kierunku jej przepływu. Piony wznośne SI iS2 prowadzą parę do grzejników, a piony opadowe FI i F 2 doprowadzają kondensat z powrotem do piwnicy do wspólnego przewodu zbiorczego, ułożonego ze spadkiem w kierunku kotła. [więcej w: ograniczniki przepięć, instalbud trzebinia, ceramika tubądzin praca do kitu ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: ceramika tubądzin praca do kitu instalbud trzebinia ograniczniki przepięć