Deska tarasowa i domki
Just another WordPress site

Nowoczesna architektura : Wywiady AD: Hrvoje Njiric / njiric + arhitekti

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Podczas mojej wizyty w Chorwacji dla CIP Talks wszyscy polecali mi spotykać się z Hrvoje Njiric.
Partner firmy njiric + arhitekti, jego najnowsze prace są bardzo dobrymi przykładami architektury mieszkalnej i edukacyjnej.
Wygrał – podobnie jak inne nagrody – Grand Prix Salonowych 2006 w 2006 roku, czego efektem był pawilon Zagrzebski 09, który zaprezentowaliśmy w zeszłym tygodniu.
Równolegle ze swoją niezwykłą produkcją architektoniczną, Hrvoje jest również bardzo związany z edukacją architektoniczną, będąc krytykiem wizytującym w HAB Weimar, ETSAB Barcelona, TU Wien, AA School of Architecture w Londynie, ETH Zuerich, Strathclyde University of Glasgow , Politecnico di Milano i Uniwersytet Południowo-Wschodni w Nankinie, ETSAM Madrid i Wykład dla odwiedzających William Lyon Somerville na Uniwersytecie w Calgary.
Alsodował międzynarodowe warsztaty w Zagrzebiu, Merano, Mariborze, Gorizii, Barcelonie, Brescii, Unije, Santiago de Chile, La Corunie, Aarhus, Trieście, Kriva Palanka, Rijece i Calgary.
Miałem okazję spotkać się z nim krótko w słoneczny dzień w Zagrzebiu i rozmawialiśmy w jego pawilonie o rzeczach, które zwykle prosimy.
Ale uważam, że wywiad nie odzwierciedla jego zamiłowania do architektury, a także do nauczania, czegoś, co można poczuć po prostu przez rozmowę z nim.
W następnych dniach przynosimy kolejne projekty i prace budowlane, więc bądźcie czujni.
Wywiad dostępny w High Definition na Vimeo.
[więcej w: szerokość spocznika, grzejniki stalowe, domy z prefabrykatów betonowych ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: domy z prefabrykatów betonowych grzejniki stalowe szerokość spocznika