Deska tarasowa i domki
Just another WordPress site

Budownictwo i architektura : DK2 / ICE

Posted in Uncategorized  by admin
September 4th, 2019

Pomysły na współczesne środowiska stały się naszymi pierwszymi AD Futures w historii.
Właśnie udostępnili nam DK2, projekt luksusowych apartamentów usługowych w Hanoi, w Wietnamie, za który zdobyli 3 nagrodę w zaproszonym konkursie.
Projekt znajduje się obok Jeziora Zachodniego w Hanoi.
Konkurs wymagał stworzenia wieżowca mieszkalnego o 65 piętrach.
Ponieważ projekt byłby naturalnie dominujący w mieście o dość małej skali, mniej skupiał się na projektowaniu formy budynku, ale raczej na jakości jednostek wewnątrz, aby stworzyć doświadczenie oparte na użytkownikach.
Więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Konfiguracja DK2 składa się z 2/3 mieszkań usługowych i 1/3 mieszkań na sprzedaż, obiekty klubowe i komercyjne.
Jest podzielony na dwie wieże, które działają indywidualnie.
Istnieją dwa kluby: jeden na ziemi, obsługujący mieszkania sprzedażowe i jeden na górze, obsługujący apartamenty usługowe.
Dzięki smukłości i wysokości wież kluby działają jako usztywnienia konstrukcyjne, unikając skręcania budynków.
Strona Projekt strony inspirowany jest spokojem i pięknem tradycyjnych wietnamskich krajobrazów w Hue z ich łagodnymi zboczami, bujnymi ogrodami, mostami, refleksyjnymi basenami i jeziorami.
Wyższa płyta jest podniesiona na kolumnach, które stoją w głębokim odbiciu wody, podczas gdy druga wieża spoczywa na ogrodach, parkach i Family Clubhouse oferujących obiekty rekreacyjne, takie jak opieka nad dziećmi, place zabaw i baseny.
Clubhouse dla apartamentów usługowych znajduje się przy skybridge łączącym dwie wieże z panoramicznym widokiem na miasto i wspólnymi udogodnieniami, takimi jak Executive Lounge, Business Facilities, Library, Sky Gym, Roof Pool itp.
Zapewnia to oddzielenie hałaśliwsze, bardziej aktywne, zorientowane na rodzinę obiekty od cichszych, bardziej zorientowanych na dorosłych usług.
Jednostki Zewnętrzna konstrukcja wysokich wysokości jest ekstrapolacją jakości przestrzennych wnętrza i zachowuje integralność konfiguracji.
Niebo ogrody / dziedzińce będą widoczne na zewnątrz, podkreślając zapewnienie zielonej, przestronnej prywatnej przestrzeni w każdym mieszkaniu.
Istnieje wyraźny styl życia w stylu hanoi, gdzie głęboki plan dwóch lub więcej opowieści jest przerywana przez lekką studnię lub dziedziniec.
Tworzy to wygodną otwartą sekcję pełną światła i swobodnie przepływającego powietrza, ale osłoniętą przed ciepłem bezpośredniego słońca.
Dziedziniec zazwyczaj pełni także funkcję wewnętrznego ogrodu, przynosząc zieloną prywatną przestrzeń do domów, wokół których gromadzi się rodzina.
Jednostki przekształcają dworzec w Hanoi w typową wysokonakładową konstrukcję, zapewniając maksymalną naturalną (krzyżową) wentylację, zacienienie przestrzeni zewnętrznych i wewnętrznych w celu dopasowania do klimatu tropikalnego.
Projekt wykorzystuje dwupoziomowy i podzielony poziom, który ewoluuje wokół głębokich tarasów i balkonów na 2 piętrach.
Te zewnętrzne elementy są głównie zasłonięte przez ściany elewacji i działają jako pół-zewnętrzny bufor, aby zapobiec przedostawaniu się ciepła do jednostek.
[podobne: ceramika tubądzin praca do kitu, olx praca szczecin, olx praca kielce ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: ceramika tubądzin praca do kitu olx praca kielce olx praca szczecin