Deska tarasowa i domki
Just another WordPress site

Architektura 21szego wieku : Hot Air: Nadmuchiwany, nadający się do zamieszkania zabytek

Posted in Uncategorized  by admin
September 4th, 2019

Dwadzieścia lat po tym, jak rząd rumuński został obalony, a jego dyktator, Nicolae Ceauşescu stracony, Anca Trandafirescu wzniósł pomnik.
do tego mrocznego rozdziału pokojowych wydarzeń z 1989 r.
w Europie Środkowej i Wschodniej.
Trandafirescu, architekt i adiunkt w architekturze na Uniwersytecie w Michigan, zaprojektował i zbudował dużą nadmuchiwaną, nadającą się do zamieszkania strukturę – w kultowym kształcie głowy obalonego posągu – który był wyświetlany na Piata Victoriei (Victory Plaza) w Timişoara od 3 do 7 listopada 2009 r.
To miejsce było miejscem pierwszych dużych demonstracji w kraju, które doprowadziły do późniejszego upadku dyktatury Ceauşescu.
Sama głowa nie ma określonej tożsamości i ma oznaczać, a nie konkretnego bohatera, obalonego człowieka, który w ciągu dwudziestu lat po rewolucji nadal czekał na rząd wolny od władców minionego reżimu.
Nazwa HOT AIR odnosi się do niezwykle ciepłych temperatur w Rumunii podczas tego specjalnego tygodnia w grudniu 1989 roku, który pomógł wyprowadzić mieszkańców na ulice, aby zmobilizować się przeciwko rządowi; a także do dużej ilości retoryki wokół wydarzeń, które nastąpiły.
Nadmuchiwany pomnik został wzniesiony we współpracy z miejską Young Artists / Young Democracy expo oraz amerykańsko-rumuńskim festiwalem muzycznym i był miejscem zwiedzania, rozmowy i odrobiny rekreacji przez publiczność.
Rozpoczął serię planowanych uroczystości upamiętniające wydarzenia z grudnia 1989 r.
w Timisoarze.
Więcej zdjęć i wideo po przerwie.
[hasła pokrewne: prawo budowlane pozwolenie na budowę, paradyż briosa, ograniczniki przepięć ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: ograniczniki przepięć paradyż briosa prawo budowlane pozwolenie na budowę