Deska tarasowa i domki
Just another WordPress site

Kącik architekta – M House / ONG & ONG Pte Ltd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Derek Swalwell Architekci: ONG & ONG Pte Ltd Lokalizacja: Bukit Timah, Singapur Zespół projektowy: Diego Molina, Maria Arango Rok budowy: 2011 Zdjęcia: Derek Swalwell + 25 Obszar projektu: 738 m2 Usługi strukturalne i budowlane: KKC Usługi doradcze Mechaniczne i elektryczne: Gims & Associates Pte Ltd Główny wykonawca: Jiang Construction Pte Ltd Zarządzanie projektami: Project Innovations Pte Ltd (QC) Ta przystań, położona w bujnej zieleni Bukit Timah Road, oddaje genialny pokaz nowoczesnej egzystencji ludzkości z naturalnym środowiskiem w doskonałej harmonii.
Zgodnie z życzeniem klienta, dom zapewnia idealną równowagę między potrzebami łączenia rodzin, a także osobistej przestrzeni.
Projekt domu w pełni wykorzystuje naturalne środowisko tropikalne, a kształt budynku, a także jego rozmieszczenie zostały starannie zaplanowane, aby nie przerastać bogatej, naturalnej przestrzeni tego miejsca.
Zastosowano podstawowe formy żywiołów.
mianowicie blok sześcianu i prostokąta składa się z ułożonych w stos brył tego domu.
i bez niedoboru światła słonecznego w klimacie Singapuru, otwarty układ konstrukcji jest idealny do naturalnego oświetlenia i wentylacji krzyżowej.
.
Derek Swalwell Światło słoneczne wpada ze wszystkich stron domu, zapewniając oświetlenie w ciągu dnia, a także utrzymując ciepłe wnętrza w chłodniejsze dni.
Aby walczyć z ciepłem, można zanurzyć się w bezkształtnym basenie otaczającym dom, podczas gdy naturalny wiatr krąży wewnątrz budynku, aby obniżyć temperaturę.
Drugi poziom jest również wspornikowy, zapewniając cień na obszarach na parterze.
.
Derek Swalwell W domu, pomieszczenia ogólnodostępne są przestronne, z podwójną przestrzenią wolną nad salonem, jednolicie łącząc oba poziomy jako wspólną całość.
Ułatwia to interakcję między zgraną rodziną, ponieważ komunikacja w domu może być bezpośrednia i intymna.
.
Derek Swalwell Mimo że w tym domu jest dużo miejsca, wciąż jest w stanie pomieścić liczne sypialnie dla wielu członków rodziny, z czterema na drugim piętrze, a także pokoje gościnne i pokojówki na parterze.
Poukładająca się podszewka na boki górnej kondygnacji zapewnia wybór otwierania podłogi w celu podziwiania otaczających widoków lub ukrywania sypialni w celu zapewnienia prywatności.
.
Derek Swalwell Wybór materiałów używanych w różnych częściach domu był opłacalny, z naciskiem na wysoką jakość bez nadmiernej ekstrawagancji.
Klasyczny modernistyczny styl został przyjęty dzięki zastosowaniu płaskich desek betonowych i drewnianych do ścian oraz teaku dla niektórych podłóg i spodniej strony dachu.
Projektanci podjęli także próbę ożywienia tradycji lastryko, niegdyś popularnej w tym regionie, poprzez zastosowanie kompozytu białego cementu na wypolerowanych marmurowych żetonach w obszarach takich jak salon, nadając podłodze gładko wyrafinowane wykończenie.
W łazienkach Ardex został użyty do stworzenia surowego wykończenia ścian, które stanowią interesujący i uderzający kontrast w porównaniu z pojedynczą ścianą cechującą się ciemnym marmurem.
.
Derek Swalwell Beton pokrywający elewację jest wyjątkowy, przypominający ciekły kamień i dodaje surowej jakości, która jest bardzo odpowiednia dla tego domu inspirowanego naturą.
Co ciekawe, efekt ten, w połączeniu z wysuniętym w górę drugim poziomem i otwartą pierwszą kondygnacją, daje podobny do Zen obraz pływającego kamienia, gdy dom jest oglądany z daleka.
.
Derek Swalwell
[przypisy: cena m3 betonu, paradyż briosa, praca do kitu polska woda ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: cena m3 betonu paradyż briosa praca do kitu polska woda