Deska tarasowa i domki
Just another WordPress site

Budownictwo wczoraj i dzis : Eden Falls / Visiondivision

Posted in Uncategorized  by admin
September 2nd, 2019

Visiondivision podzielił się swoim wpisem Eden Falls na pionowy konkurs zoo zorganizowany przez Arquitectum z nami.
Konstrukcja z piorunującą fasadą z kurtyną wodną oferuje dramatyczny wstęp, gdy zwiedzający przechodzą przez fosę krokodyli, w wolną przestrzeń, gdzie małpy i ptaki swobodnie wędrują po budynku, a na dachu spoczywa basen z delfinami słodkowodnymi.
Kurtyna wodna powstaje w wyniku pobrania wody z rzeki, oczyszczenia jej, a następnie przepompowania przez system ogromnych rur (które tworzą konstrukcyjny system budynku).
Stały przelew na dach powoduje, że woda spływa z boków, otaczając całą konstrukcję dynamicznym wodospadem.
Pęd wody ukrywa strukturę rury, a spadająca woda uderza w powierzchnię, zamienia się w energię za pośrednictwem turbin i generatora.
Struktura jest całkowicie samowystarczalna i może zapewnić wodę i energię dla innych przyszłych struktur w rezerwie lub istniejących w Puerto Madero.
Staje się również wyjątkowym i uderzającym symbolem Costanera Sur i rzeki.
Rdzeń cyrkulacji spoczywa w środku budynku, a kilka wspornikowych kładek prowadzi przez wodospad, dzięki czemu można podziwiać widoki na Costanera Sur, miasto i rzekę.
Podłogi dla zwierząt są podzielone na mieszkania dla każdego gatunku, z balkonem, który przebija wodospad i typologią roślin i roślinności, która jest odpowiednia dla tego zwierzęcia.
[więcej w: praca do kitu tubądzin, olx praca kielce, olx praca bydgoszcz ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: olx praca bydgoszcz olx praca kielce praca do kitu tubądzin